fbpx

O mnie

Joanna Stołowicz fotograf

Nazywam się Joanna Stołowicz i jestem fotografem portretowym i kulinarnym ze Szczecina. Dzięki fotografii mogę tworzyć, uwieczniać piękne chwile, budować i stylizować kadry, poprzez zdjęcia mogę pokazać jak widzę świat.

Zakochałam się w fotografii gdy zaczęłam prowadzić bloga kulinarnego i okazało się, że nie wiem jak sfotografować te wszystkie pyszne potrawy. Trafiłam na kurs fotografii portretowej (bo innego w Szczecinie nie znalazłam) i przepadłam.

Zawsze dostrzegałam wszystkie szczegóły wokół siebie, a teraz właśnie to łączy tak wydawać by się mogło odległe dziedziny jak robienie zdjęć ludziom i jedzeniu. Widzę wszystko co dzieje się kadrze, w miarę możliwości go buduję – w miarę możliwości bo przy sesji rodzinnej z małymi dziećmi to jest raczej podążanie za wydarzeniami. Zdjęcia, które ode mnie dostajesz są dopracowane i odzwierciedlają to jak ja w momencie naciśnięcia migawki widziałam to co było przede mną.

Kocham naturę, uważam, że maluje i tworzy najpiękniej, bardzo mnie inspiruje właściwie wszystko – dostrzegam piękno w przekrojonej cebuli, w pleśni na pomidorze, ale przede wszystkim w oczach i uśmiechach ludzi.

Fotografuję równie chętnie w plenerze jak w studio, uwieczniam ku pamięci wyjątkowe chwile, piękne momenty i niezapomniane wydarzenia, a na sesjach ze mną zawsze jest dobra zabawa i mnóstwo śmiechu.

O mnie i mojej pracy możesz przeczytać w wywiadach – z Modellenland i z Kulturalnymi rozmowami.

podpis Joanna Stołowicz
Joanna Stołowicz fotograf