O mnie

Poznajmy się bliżej! Nazywam się Joanna Stołowicz. Od ponad 10 lat profesjonalnie i zawodowo zajmuję się fotografią, a w szczególności zdjęciami kulinarnymi oraz produktowymi.

Dlaczego wybrałam fotografię kulinarną i produktową?

Fotografia ma wiele dziedzin i przyznam, że długo szukałam tematu, który najlepiej wyzwoli moją kreatywność. Okazało się, że prezentacja produktów oraz zdjęcia żywności to coś, co sprawia mi największą satysfakcję i w czym się najlepiej realizuję. 

Chcesz zobaczyć jak pracuję? Zapraszam na film. Wolisz słuchać? Posłuchaj podcastu z moim udziałem. O mnie i mojej pracy możesz przeczytać w wywiadach – w Głosie Szczecińskim, z Modellenland i z Kulturalnymi rozmowami.

Uwielbiam tworzyć koncepcje i aranżacje, eksperymentować z efektami i kadrami, skrupulatnie obrabiać zdjęcia w programach graficznych, by jak najlepiej oddać charakter przedstawianej rzeczy. Wbrew pozorom pokazanie na zdjęciu smaku, zapachu, struktury czy użyteczności bywa nie lada wyzwaniem. 
I to sprawia, że od ponad 10 lat wciąż się tym zajmuję, a na moim koncie mam już 1200 sesji zdjęciowych i 2000 wykonanych zleceń. Liczby mówią same za siebie. Dlatego, jeśli szukasz swojego człowieka od zdjęć dla Twojego biznesu – jestem. Napisz wiadomość i wspólnie ustalmy termin sesji dla Ciebie.

Gdzie działam?

Pracuję z klientami z całej Polski. Moje studio w Szczecinie jest wyposażone w bogaty zestaw dekoracji, teł, ceramiki i tkanin, co pozwala na szybkie i elastyczne przygotowanie dowolnej scenografii kulinarnej, oszczędzając Twój czas i obniżając koszty. Wystarczy, że wyślesz mi produkt do sfotografowania, a gotowe zdjęcia otrzymasz drogą elektroniczną.

Nie możesz mi przesłać swojego produktu? Nie ma sprawy, samodzielnie odtworzę Twoje potrawy i napoje. Prześlij mi listę składników, sposób wykonania oraz zdjęcie poglądowe, abym jak najlepiej mogła zrozumieć Twoją wizję i potrzeby.

To kiedy zaczynamy? Napisz do mnie i ustalmy datę sesji dla Ciebie!

Joanna Stołowicz fotograf